Polskie Perły

Cookie

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Dla przedsiębiorców w lutym otwiera się 15 nowych konkursów, a 51 już trwa. Pieniądze unijne możesz pozyskać na inwestycje w innowacje, na projekty badawczo-rozwojowe, a także z zakresu efektywności energetycznej lub zdrowia.

 

Wykorzystaj szansę i sprawdź aktualne konkursy! Poniżej najważniejsze informacje o wybranych naborach.

Innowacje

Jeśli jesteś mikro, małym lub średnim przedsiębiorcą, pod koniec lutego otwiera się nabór na projekty, które pomogą w uzyskaniu prawnej ochrony własności przemysłowej. Dotyczy to patentów, praw ochronnych na wzory użytkowe, czy praw z rejestracji wzorów przemysłowych. Z dotacji unijnej możesz sfinansować zakup usługi doradczej na ten cel. Wsparcie możesz również pozyskać na realizację ochrony prawa własności, jeśli toczy się postępowanie w tej sprawie. Dofinansowanie dla projektu może wynieść maksymalnie do 50% kosztów kwalifikowalnych.

 

Badania i rozwój

Myślisz o wytwarzaniu nowych lub znacząco ulepszonych towarów lub usług w firmie? Konkurs dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw na realizację inwestycji technologicznych to może być oferta dla Ciebie. Chodzi o inwestycje, które mają na celu zakup i wdrożenie nowej technologii lub wdrożenie własnej nowej technologii. Zastosowanie nowej technologii musi jednak prowadzić do wytwarzania nowych lub ulepszonych produktów. Wsparcie może wynieść do 75% kosztów kwalifikowanych inwestycji.

Jeszcze do końca lutego mikro, mali i średni przedsiębiorcy mogą również składać wnioski o dofinansowanie projektów, które dotyczą wdrożenia wyników prac badawczo-rozwojowych produktów. Chodzi o prace, które doprowadzą do wejścia produktu na rynek. Dzięki wsparciu można sfinansować wydatki inwestycyjne, usługi doradcze czy prace rozwojowe. Pierwszy z konkursów dotyczy obszaru całego kraju, a drugi tylko wskazanych obszarów średnich miast.

Wciąż masz czas na wystartowanie w dwóch konkursach w województwie zachodniopomorskim. Możesz uzyskać do 5 mln zł na wsparcie infrastruktury B+R w swojej firmie.

W województwie zachodniopomorskim możesz też zdobyć do 80% dofinansowania na stworzenie nowego produktu i wsparcie od pomysłu do prototypu.

 

Współpraca międzynarodowa

Dla jednoosobowych, małych i średnich przedsiębiorstw w lutym otwiera się możliwość pozyskania środków na projekty społeczne. Efektem takiego projektu ma być wypracowanie i wdrożenie nowego rozwiązania we współpracy z partnerem zagranicznym z kraju członkowskiego Unii Europejskiej. Nowe rozwiązanie to takie, które w całości, części lub w określonej formie nie występowało dotychczas w Polsce.

Projekty mogą dotyczyć m.in.:

- modernizacji instytucji działających na rynku pracy (publiczne i prywatne służby zatrudnienia)
- ułatwiania dostępu do usług, w tym opieki zdrowotnej i usług socjalnych
- wspierania przedsiębiorczości społecznej i integracji zawodowej
- wyrównywania dostępu do uczenia się przez całe życie wszystkich grup wiekowych
- lepszego dostosowania systemów kształcenia i szkolenia do potrzeb rynku pracy

 

Energetyka

Pula ponad 4 mln złotych czeka m.in. na przedsiębiorstwa z województwa kujawsko-pomorskiego, które chcą realizować projekty z zakresu modernizacji energetycznej budynków publicznych. Dofinansowaniu podlegają m.in. ocieplenie budynku, wymiana okien, budowa czy przebudowa instalacji OZE. Sprawdź, jakie przedsiębiorstwa mogą składać wnioski

Operatorzy Systemu Dystrybucyjnego (OSD), czyli przedsiębiorstwa energetyczne zajmujące się dystrybucją energii elektrycznej z województwa podlaskiego mogą liczyć na dofinansowanie aż 85% kosztów kwalifikowanych na projekty dotyczące zwiększenia produkcji energii ze źródeł odnawialnych. Pula na konkurs to aż 30 mln zł.

 

Zdrowie

Na wsparcie aż 88% wartości Twojego projektu możesz ubiegać się w województwie śląskim. Kwota na konkurs to ponad 4 mln zł. Środki przeznaczone są na wdrażanie programów zdrowotnych w kierunku wczesnego wykrywania nowotworów m.in. jelita grubego, piersi, szyjki macicy.

Na programy profilaktyki zdrowotnej, wśród m.in. pracowników możesz uzyskać dofinansowanie w województwie wielkopolskim. Minimalny wkład własny to tylko 5% wartości projektu, a minimalna wartość projektu to 50 tys. zł. Sprawdź szczegóły

Poznaj szczegóły
To tylko wybrane przykłady konkursów. Jeśli jesteś zainteresowany, szczegółowe informacje o wszystkich trwających naborach znajdziesz poniżej:

ogólnopolskie programy (XLSX 19 KB)
regionalne programy (XLSX 40 KB)
- programy współpracy transgranicznej (XLSX 13 KB)


Potrzebujesz dodatkowych informacji?
Przyjdź, zadzwoń lub wyślij maila bezpośrednio do instytucji organizującej konkurs lub Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich. Pracownicy i konsultanci udzielą Ci bezpłatnych informacji.

Za miesiąc kolejne informacje o nowych naborach unijnych!

A już wkrótce bardziej szczegółowe i aktualne informacje o naborach unijnych dla przedsiębiorców!

 

Źródło:www.miir.gov.pl

Data:09.02.2018